Aikido

"Techniki na Drodze Pokoju zmieniają sie nieustannie.Każda potyczka jest jedyna w swoim rodzaju, a właściwa odpowiedz powinna pojawić się spontanicznie. Dzisiejsze techniki jutro będą wyglądały zupełnie inaczej. Nie daj sie omamić zewnętrzną formą starcia. Sztuka Pokoju nie posiada ustalonej formy. Sztuka Pokoju to stadium ducha."

Morihei Ueshiba

Aikido jest japońską sztuką walki. Techniki Aikido opierają się na wykorzystaniu siły przeciwnika do zneutralizowania jego ataku, charakteryzują się precyzyjnymi zejściami z linii ataku, bolesnymi dźwigniami na stawy (nadgarstki i łokcie) i rzutami oraz uderzeniami we wrażliwe miejsca.

Samo słowo "€œAikido"€ w wolnym tłumaczeniu oznacza "€œdroga do zharmonizowania energii wewnętrznej"€.

Aikido nie jest sportem, w założeniach nie ma rywalizacji, zawodów,ale doskonale spełnia kryteria tzw. sportu dla wszystkich€. Nie wymaga specjalnych predyspozycji fizycznych, wiek , czy płeć nie ma również znaczenia.

Znak "€œAikido Osaka"€

Symbol nazywany jest Aiki-Ju. Kobayashi używał go od lat siedemdziesiątych. Znak ten zazwyczaj nosi się się na lewym rękawie, poniżej barku. Obecnie jest znakiem rozpoznawczym wszystkich ćwiczących wg przekazu Hirokazu Kobayashi.

Historia Aikido
Aikido współcześnie
Słowniczek
Etykieta :
Aikido dla dzieci

Aikdo dla przedszkolaków
Aikido dla dzieci starszych

witamy

 

Witamy na stronie Klubu Przyjaciół Aikido.

Serdecznie zapraszamy na treningi aikido dzieci, młodzież i dorosłych,

zapraszamy też najmłodsze dzieci na zajęcia ruchowe z elementami aikido .

Zachęcamy wszystkich tych, którzy chcieliby poznawać aikido, podszkolić się w samoobronie, rozruszać ciało, poprawić kondycje, super spędzić czas wolny, aby dołączyli do nas.

Wystarczy być w wieku od 5 do 105 lat, mieć spodnie dresowe, koszulkę bawełnianą

i przyjść na pierwszy gratisowy trening :)

W razie pytań zadzwoń :

sensei Ania Żołud 698615013,

sensei Gienek Żołud - 502120567,

sensei Alek Żołud - 500284932

 

Klub Przyjaciół Aikido w Opolu powstał dzięki inicjatywie i pracy sensei Anny Żołud, obecnie 4 Dan Aikido Kobayashi Ryu.

Działa od września 2005 roku.

Należy do Polskiej Unii Aikido shihana Jacka Wysockiego 8 Dan Aikido Kobayashi Ryu.