Morihei Ueshiba (1883 - 1969)


            

Hirokazu Kobayashi (1929 - 1998)


         

Giampietro Savegnago - urodził się w 1953 roku we Włoszech. W 1969 roku zainteresował się praktyką sztuk walki rozpoczynając treningi boksu i kendo. W 1972 roku zaczął praktykować aikido. W cztery lata później spotkał mistrza H.Kobayashi. Jego aikido wywarło na nim ogromne wrażenie. Savegnago uczestniczył niemal we wszystkich stażach mistrza w Europie (w sumie ponad 300). W 1980 roku pierwszy raz odwiedził Kobayashiego w Japonii. Od tego czasu przebywał w Japonii kilka miesięcy w roku, trenując aikido pod okiem Hirokazu Kobayashi. Savegnago obecnie naucza aikido we Włoszech, w Niemczech, we Francji, na Węgrzech oraz w Polsce. Pierwszy staż poprowadził w Szczecinie w maju 1984 roku. Od tego momentu 2-3 razy w roku prowadzi międzynarodowe staże aikido w dojo w Szczecinie. Jest konsultantem Polskiej Unii Aikido. Obecnie posiada 8 Dan. Wywarł ogromny wpływ na poziom aikido w Polsce. Jest perfekcjonistą i mistrzem sztuk walki uznanym przez światowych ekspertów. Giampietro Savegnago kontynuuje rozwój aikido w kierunku jaki wyznaczył Hirokazu Kobayashi. W jego technikach odnaleźć można ideał stabilności, doskonałej pracy bioder i relaksu ramion. W roku 2000 Savegnago uległ wypadkowi motocyklowemu, na skutek którego stracił nogę poniżej kolana. W ciągu kilku miesięcy rehabilitacji i adaptacji protezy, odzyskał sprawność i wrócił do nauczania, prowadząc liczne staże w Polsce i na świecie. Ku zdumieniu i radości swoich uczniów kunszt i geniusz mistrza pozostał niedościgniony. Wg fachowców, w aikido prezentowanym dzisiaj przez G.Savegnago jeszcze wyraźniej widać niewiarygodną skuteczność mającą swe źródło w doskonałym wyczuciu czasu techniki. Po długiej i ciężkiej chorobie 3.03.2013 r. odszedł nasz mistrz Giampietro Savegnago. Był człowiekiem, którego geniusz zachwycał. Wyniósł aikido na szczyty doskonałości. Był miłym, skromnym, zawsze uśmiechniętym człowiekiem. Zostanie zawsze w naszych sercach.

 


Jacek Wysocki - 8 Dan Aikido Kobayashi Ryu,  jest jednym z najwybitniejszych w kraju mistrzów sztuk walki Dalekiego Wschodu. W 1976 r. zainteresował się aikido, karate i kung-fu. Od 1981 r. profesjonalnie zajmuje się nauczaniem aikido. Stoi na czele Polskiej Unii Aikido zrzeszającej kilkanaście ośrodków w kraju i skupiającej ponad 3 tysiące ćwiczących. W ośrodkach tych kilka razy w roku prowadzi staże. Sensei Wysocki prowadzi Autonomiczną Akademię Aikido w Szczecinie . Od 1983 roku jest uczniem mistrza Giampietro Savegnago - 8 Dan Aikido, od którego otrzymał w 2012 roku 8 Dan. Jest to najwyższy stopień aikido w Polsce. Jest jednym z najbardziej cenionych fachowców w branży dalekowschodnich sztuk walki, wychowawcą wielu mistrzów oraz znakomitym propagatorem aikido w kraju i za granicą. Prowadzi staże m.in. we Włoszech, Danii, Belgii, Niemczech, Czechach, Białorusi a ostatnio jako jeden z nielicznych Europejczyków w Japonii. Dzięki jego fascynującym pokazom oraz serii filmów "Obroń się sam" emitowanych przez TV Szczecin, tysiące ludzi dostrzegło piękno i skuteczność aikido. Jacek Wysocki jest autorem książek "Aikido bez tajemnic", "Poznaj aikido" wraz z VHS, "Aikido - zasady i techniki" wraz z DVD, "Broń w Aikido" wraz z DVD, wydanej we Włoszech książki napisanej wspólnie z Silvano Rovigattim, mistrzem Ju-Jitsu - "100 technik samoobrony" oraz publikacji wydanej w Hiszpanii i Anglii na DVD oraz kasecie VHS "Very strong Aikido". Jest również autorem niezliczonej liczby artykułów w prasie oraz gościem programów w TVP, m.in. "MdM", "Rower Błażeja", "Zoom" oraz programów regionalnych. Autonomiczna Akademia Aikido kilka razy w roku organizuje imprezy oraz staże ogólnopolskie. Na staże zapraszani są światowej klasy mistrzowie sztuk walki m.in. nauczyciel Jacka Wysockiego - Giampietro Savegnago z Włoch (8 Dan Aikido), Silvano Piero Rovigatti z Włoch (8 Dan Ju-Jitsu), Antonio Garcia z Belgii (8 Dan Ju-Jitsu). Staże gromadzą setki adeptów sztuk walki z całej Polski jak również z zagranicy. Co roku podczas wakacji Sensei Wysocki jest gospodarzem 10-dniowej Akademii Sztuk Walki, podczas której treningi gościnnie prowadzą najwybitniejsi mistrzowie sztuk walki z Europy. Impreza ta cieszy się dużym powodzeniem wśród ćwiczących (ok. 200 osób). Największym medialnym osiągnięciem Jacka w ostatnim roku jest zagranie roli w filmie "Wiedźmin" Marka Brodzkiego, oraz przygotowanie choreografii układów walk Michała Żebrowskiego, odtwórcy głównej roli w filmie. [Informacje zaczerpnięto ze strony www.aikido-wysocki.com]

https://www.youtube.com/watch?v=yHAAruHkPgI

witamy

 

Witamy na stronie Klubu Przyjaciół Aikido.

Serdecznie zapraszamy na treningi aikido dzieci, młodzież i dorosłych,

zapraszamy też najmłodsze dzieci na zajęcia ruchowe z elementami aikido .

Zachęcamy wszystkich tych, którzy chcieliby poznawać aikido, podszkolić się w samoobronie, rozruszać ciało, poprawić kondycje, super spędzić czas wolny, aby dołączyli do nas.

Wystarczy być w wieku od 5 do 105 lat, mieć spodnie dresowe, koszulkę bawełnianą

i przyjść na pierwszy gratisowy trening :)

W razie pytań zadzwoń :

sensei Ania Żołud 698615013,

sensei Gienek Żołud - 502120567,

sensei Alek Żołud - 500284932

 

Klub Przyjaciół Aikido w Opolu powstał dzięki inicjatywie i pracy sensei Anny Żołud, obecnie 3 Dan Aikido Kobayashi Ryu.

Działa od września 2005 roku.

Należy do Polskiej Unii Aikido shihana Jacka Wysockiego 8 Dan Aikido Kobayashi Ryu.